Espanol  Polski  English
Reviews
Teneryfa Must Cat 4,5 godz. Must Cat 4,5 godz.
5 out of 5 Stars!
ja bylam jakies dwa tygdnie temu na tym rejsie, 3 gdzinnym, nie byl żółwi ale
Teneryfa Loro Park - Loro Parque Loro Park - Loro Parque
1 out of 5 Stars!
Zgadzam się z Andrzejem. 5 godzin to czas "na styk" z bieganiem pomie
Teneryfa Loro Park bus Loro Park bus
5 out of 5 Stars!
Bardzo serdecznie POLECAM!!! Solidnie i szybko a do tego duzo taniej. Bilety do
Teneryfa BOB Diving BOB Diving
1 out of 5 Stars!
Nie warte pieniędzy. Zero atrakcji pod wodą. Słaba widoczność.
Teneryfa Loro Park bus Loro Park bus
1 out of 5 Stars!
Dziwna opinia bo ja byłem w Loro 5 godz i ledwo się wyrobiłem w czasie żeby
 
Brands
 
Shopping Cart
0 items
 
Turystyka.Favo.pl - Katalog stron turystycznch

Warszawa - Londyn
od 39€ -  

Warszawa - Madryt
od 71€ -  

Warszawa - Teneryfa
od 273€ -  

Teneryfa - Londyn
od 40€ -  

Teneryfa - Madryt
od 27€ -  

Londyn - Teneryfa
od 84€ -  

4 osoby - Laguna Park II
od 418,00€ - 7 dni

4 osoby - Paraiso Del Sol
od 682€ - 7 dni

4 osoby - Cordial Golf Plaza
od 454€ - 7 dni

4 osoby - Apt. Columbus
od 589€ - 7 dni

4 osoby - Playa La Arena
od 482,00€ - 7 dni

4 osoby - Parque Cristobal
od 812,84€ - 7 dni

Model        3 dni       7 dni

Ford Ka
EosCabrio

Kontakt
 
Specials
 
 

Teneryfa wynajem samochodów

Where to go while on the island of Tenerife, the interesting places to visit, as you plan your stay in Tenerife, rent a car or take a bus tour, Masca, Teno Mountains, Garachico, Icod de los Vinos, La Orotava, Anaga Mountains, La Laguna, Santa Cruz de Tenerife

Candelaria

Jedno z najważniejszych i najstarszych miast na Teneryfie. Położone nieopodal stolicy Santa Cruz de Tenerife. Usytuowane nad brzegiem Oceanu. Tu właśnie znajduje się najważniejszy ośrodek religijny z Bazyliką Nuestra Senora de Candelaria w której to znajduje sie Cudowna rzeżba Czarnej Madonny - Opiekunki Wysp Kanaryjskich. Na placu przed Bazyliką można podziwiać posągi dziewięciu króli (Mensei) starożytnych mieszkańców Wysp - Guanczów.

Masca

Dawna wioska piracka Masca jest najmniejszą i najbardziej urokliwą na Teneryfie położoną na wysokości 600 m. n.p.m. w wąwozie prowadzącym do oceanu.

Góry Teno

Zbocza gór Teno porastają agawy, kaktusy opuncje i palmy kanaryjskie a z przepięknych punktów widokowych na wysokości 1000 m. n.p.m. przy dobrej widoczności można zobaczyć sąsiednie Wyspy Kanaryjskie - La Gomerę, La Palmę i El Hierro.

Garachico

Nazywane „Pompejami Teneryfy”. W przeszłości jedno z ważniejszych miast północnego wybrzeża i największy port na Teneryfie. Zostało zniszczone przez erupcję wulkanu Trevejo w roku 1706 i odbudowane na pokładach lawy zastygłej w oceanie.
Warto zobaczyć El Caletón - naturalne baseny z lawy wulkanicznej. Obok znajduje się Castillo de San Miguel (Zamek Świętego Michała), który ocalał wspomnianą erupcję a dawniej bronił miasto przed atakami piratów.

Icod de los Vinos

Miasto słynie z prastarego drzewa smoczego – świętego drzewa pierwotnych mieszkańców Guanczów. Jest to region uprawy winorośli, gdzie wytwarzane są wina i likiery. W bodegach (winiarniach) możliwość degustacji alkoholi kanaryjskich, w tym także likieru z drzewa smoczego i słynnego wina Malvasía.
Na placu (Plaza de Andrés Lorenzo Cáceres) znajduje się Museo de Arte Sacro de la iglesia de San Marco (Muzeum Sztuki Sakralnej w kościele Świętego Marka), w którym jest największy srebrny krzyż na świecie.

La Orotava

Przepiękne Stare Miasto z ulicami brukowanymi kostką wulkaniczną słynie z domów, których balkony zostały wykonane z sosny kanaryjskiej. W zabytkowym Casa de los Balcones (Dom z Balkonami) z 1632 roku znajduje się najładniejsze patio na wyspie i szkoła haftu – escuela de bordados y calados.
Przed uroczystością Bożego Ciała miejscowi artyści usypują na placu olbrzymie dywany z piasków wulkanicznych. Stałą ekspozycję miniatury dywanu oraz warsztat ceramiczny możemy podziwiać w Casa del Turista (Dom Turysty) z roku 1590.

Opublikowane na stronach internetowych www.TeneryfaWycieczki.pl informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.

Obsługa klienta

Dodatki

Follow us in Facebook
payment